Site Loader

O jakich parametrach atlasów do ćwiczeń musimy pamiętać przy jego zakupie?

Atlas do ćwiczeń (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-silowy_Atlasy-do-cwiczen-1021.html) jest niezmiernie popularnym urządzeniem do ćwiczeń. Używamy jest nie tylko na siłowniach. Wiele osób preferuje trening w domowym zaciszu. Wówczas musimy się pokusić o zakup własnego urządzenia. Gdy wybieramy dla siebie atlas do ćwiczeń, to nie zapomnijmy o tym, że musimy na niego wygospodarować odpowiednie miejsce. I to z konkretnym i dokładnym uwzględnieniem przestrzeni dookoła – nie chodzi w końcu o jego pewnego rodzaju “upchnięcie”, lecz także o korzystanie z tegoż sprzętu.

Zaś z drugiej strony nie warto szukać atlasów jak najmniejszych, ponieważ większe gabaryty łączą się często z większymi możliwościami oraz także z komfortem trenowania. Zatem przyglądnijmy się wymiarom nie tylko samego urządzenia, ale jego elementów poszczególnych, takich jak oparcie, ławeczka, szerokość trenażera piersiowej tkanki, możliwość regulacji samej wysokości drążka czy też podpórek pod ramiona. Bardzo istotne jest to, aby sprawdzić także wagę maksymalną obciążeń, które wbudowano w przyrządy poszczególne stanowiące część atlasu. Nie zapomnijmy także przyglądnąć się temu, na ile sprzęt jest solidny.

Jaki budżet powinniśmy przeznaczyć na zakup atlasu do ćwiczeń?

Najprostszy atlas do ćwiczeń zakupić możemy już za jakiś tysiąc złotych. Jednak problem w tym, że te modele zazwyczaj mają bardzo mało stanowisk i można na nich jedynie wykonywać ćwiczenia najbardziej podstawowe.

Na pewno to wystarczy, ale jeśli zamierzamy się konsekwentnie rozwijać, to pomyślmy o odłożeniu znacznie większej kwoty oraz zakupie atlasu na dwa czy też za trzy tysiące złotych. Najczęściej urządzenia z tejże półki cenowej posiadają znacznie większą liczbę stanowisk. Wykonane są znacznie solidniej, a obciążenia zamontowane są znacznie większe.

W przypadku charakterystycznych potrzeb dla osób zaangażowanych mocno w kulturystykę bądź sporty siłowe, pomyśleć warto o atlasy z wyższej półki, których koszt sięgać może nawet powyżej czterech tysięcy złotych, pozwalając na wykonywanie ćwiczeń znacznie cięższych, a niżeli w przypadku zestawów tańszych.

Warto poradzić się doświadczonej osoby, która zna się zarówno na ćwiczeniach fizycznych, jak i także na planach treningowych. W sklepach sportowych oczywiście znajdziemy doświadczonych sprzedawców, którzy nam doradzą konkretny model. Najlepiej zapoznać się z kilkoma modelami i wybrać model odpowiedni, który wpasuje się w nasz budżet.

Ludzie autorstwa senivpetro - pl.freepik.com

Post Author: Ada