Site Loader

Zalety główne atlasu

Osoby, które są zainteresowane treningami regularnymi siłowymi zastanawiają się często co wybrać lepiej: ławeczkę, a może atlas do ćwiczeń. Na pewno atlas będzie wyborem doskonałym w przypadku kilku określonych sytuacji.

Pierwsza z nich to sytuacja, w której zależy nam najbardziej na rzeźbie. O ile ławeczka sprawdza się doskonale podczas ćwiczeń wykonywanych z myślą o samej masie, to atlas do ćwiczeń na pewno znacznie szybciej wpłynie na wymodelowanie mięśni konkretnych. Sprawa jest bardzo prosta. Na atlasie wykonujemy cały szereg ruchów powtarzanych, nie zakłócanych przez chociażby próbę zachowania równowagi.

Druga sytuacja ma miejsce wówczas, gdy zaczyna się dopiero wprawiać w ćwiczenia związane z bezpośrednim podnoszeniem ciężarów. Atlas będzie wówczas wręcz świetnym wyborem. Na pewno ułatwia znacznie przyzwyczajenie mięśni do obciążeń. Tak się dzieje z takich samych powodów, które mają wpływ na znacznie lepsze budowanie rzeźby. Powtarzane oraz proste ruchy sprawiają, że podniesiemy łatwiej większe obciążenie, a niżeli w przypadku sztangi.

Warto także zwrócić swoją uwagę na sam fakt, że ćwiczenia na atlasie są po prostu bezpieczniejsze, niż te wykonywane przy pomocy sztangi. Nie mamy tutaj do czynienia z gwałtownym szarpnięciem. Dzięki temu nasze stawy nie podlegają obciążeniom nagłym. Warto także zauważyć, że ryzyko ustawienia błędnego kręgosłupa w tym przypadku jest dużo niższe.

Jakie ćwiczenia zamierzamy wykonywać na atlasie do ćwiczeń?

Gdy zastanawiamy się na jaki Marbo Sport – atlas do ćwiczeń postawić, to powinniśmy nie tylko pomyśleć o obciążeniach, które zamierzamy podnosić (najlepiej dobierzmy te z zapasem – w końcu to nasze umiejętności będą się z czasem znacznie podnosić). Pomyślmy także o ćwiczeniach konkretnych, które zamierzamy wykonywać.

Do ćwiczeń najpopularniejszych z podnoszeniem ramion bądź też przeciwnie – uginaniu ramion. Ćwiczenia na ręce nie są jednak wszystkim. Bardzo często atlasy są wykorzystywane do ćwiczeń na piersiową klatką, takich jak rozpiętki czy też wyciskanie ciężarów – warto zdecydowanie, aby atlas posiadał możliwość wykonywania koniecznie tychże dwóch ćwiczeń.

Wybór atlasów do ćwiczeń jest naprawdę wiele w sklepach sportowych stacjonarnych, jak i także w sklepach sportowych internetowych. Warto dokonać wyboru przy pomocy osoby, która się zna na tym, a nie dopiero podobnie jak my stawia pierwsze kroki. Jest to niezmiernie ważne. Sprawdzajmy także opinie o konkretnych urządzeniach.

Ludzie - zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com

Post Author: Ada